У базах поліції є дані про сотні тисяч можливих ухилянтів, їх перевіряють – Суспільство

У базах поліції є дані про сотні тисяч можливих ухилянтів, їх перевіряють - Суспільство

Фото: t.me/Klymenko_MVS

У базах поліції є дані про сотні тисяч людей, які, на думку ТЦК, можливо, ухиляються від служби. Нині цих людей перевіряють. Про це розповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади, передає “Укрінформ”.

– Поліція з працівниками ТЦК може працювати на вулиці, але повістку може вручити виключно військовий працівник ТЦК. І ми спільно працюємо на блокпостах. У поліції є відповідні бази даних, у яких уже сотні тисяч осіб, які, на думку ТЦК, можливо, ухиляються від служби. Ми перевіряємо цих людей і, звісно, ​​одразу людей можуть перевірити працівники ТЦК, – розповів Клименко.

За його словами, поліція здійснює розшук українців, які ухиляються від мобілізації, котрі вже отримали на руки повістку. Міністр наголосив, що поліція діє лише відповідно до письмового звернення працівників ТЦК.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект про мобілізацію (№10449). За відповідне рішення проголосували 283 народні депутати на пленарному засіданні Верховної Ради у четвер. За законом про мобілізацію ухилянтів обмежать у праві керувати автомобілем. Після набрання чинності законом про мобілізацію військовозобов’язаним потрібно буде постійно носити при собі військово-облікові документи та за вимоги представників ТЦК, поліцейських чи прикордонної служби бути готовими пред’явити їх.
Джерело