Вперше в історії: США передали Естонії майже $500 тис. конфіскованих активів рф для допомоги Україні

США через Естонію передали Україні майже 500 тисяч доларів конфіскованих російських активів.

Про це повідомляє Міністерство юстиції США.

Зазначається, що про передачу майже півмільйона доларів конфіскованих російських коштів було оголошено на Мюнхенській конференції з безпеки.

«Кошти були конфісковані Сполученими Штатами після викриття незаконної мережі закупівель. Ділки намагалися імпортувати в росію високоточний верстат американського виробництва для використання в секторах оборони та розповсюдження ядерної зброї», — йдеться в повідомленні.

Міністерство юстиції США повідомляє, що подібна передача коштів через третю країну відбувається вперше в історії.

«Ця передача є першою у своєму роді передачею США іноземному союзнику з явною метою надання допомоги Україні», — заявили в американському міністерстві.

Конфісковані активи передадуть Естонії, оскільки наразі немає можливості здійснити прямий переказ в Україну. Естонія має використати кошти для проєкту з прискорення оцінки збитків і критичного ремонту української системи розподілу та передачі електроенергії, які стали цілями для ударів російської армії.

«Сьогоднішня заява демонструє непохитну рішучість Сполучених Штатів і наших естонських партнерів заборонити доступ президенту путіну до західних технологій, на які він покладається, щоб вести незаконну війну проти України»,— зазначила заступниця генерального прокурора Ліза Монако, яка підписала угоду про передачу російських активів.

Також у повідомленні зазначається, що Міністерство юстиції США продовжить шукати креативні рішення, щоб український народ міг ефективно реагувати на агресію росії та мав кошти на відбудову.

Як повідомляла АрміяInform, Україна отримає €200 млн на відновлення та модернізацію ГЕС.

Джерело