Володимир Зеленський: Шукаємо можливості дати Харкову більше захисту неба

Президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів надати більше систем протиповітряної оборони, таких як Patriot.

Про це він сказав у вечірньому зверненні.

За його словами, у світі є системи ППО, які можуть допомогти, і потрібна лише політична воля, щоб ці системи були передані Україні.є

«Зараз «петріотам» місце саме в Україні, щоб згодом не довелось їх застосовувати щонайменше по всьому східному флангу НАТО. Я дякую тим країнам, які вже допомогли. І бути активними у виконанні цього завдання — це персональна відповідальність наших дипломатів, які працюють за напрямками та країнами, де є необхідні системи», — сказав Володимир Зеленський.

Він зазначив, що наявних в Україні засобів ППО не вистачає — і це очевидно для всіх наших партнерів.

«І світ нарешті має почути цей біль, якого російські терористи завдають Харкову, завдають Куп’янську, містам Донеччини, Запоріжжю, Сумщині та багатьом іншим нашим українським громадам», — сказав глава держави.

Президент наголосив, що зараз, зокрема, шукають шляхи як дати Харкову більше захисту неба — і це завдання як для військових, так і для всіх дипломатів України.

«Для кожного й кожної, хто відповідає за міжнародну комунікацію, хто щоденно має бути в діалозі з партнерами», — додав Володимир Зеленський.

Раніше Президент заявив, що Україна розраховує на комбінований захист від КАБів. За його словами, системи протиповітряної оборони, вітчизняна зброя, винищувачі — це ефективні інструменти боротьби з російськими керованими авіаційними бомбами.

 

Джерело