Vivat не відправлятиме книжки зі складу, доки не завершаться слідчі дії та працюватимуть рятувальники – Суспільство

Vivat не відправлятиме книжки зі складу, доки не завершаться слідчі дії та працюватимуть рятувальники - Суспільство

Фото: suspilne.media

Видавництво Vivat тимчасово призупинило відправлення книжок зі складу, його відновлять після завершення слідчих та рятувальних дій у друкарні “Фактор-друк”. Про це розповіла генеральний директор видавництва Юлія Орлова.

– Відомо про сім загиблих та 22 постраждалих працівників друкарні. Це були люди, які в умовах щоденних обстрілів Харкова приїздили на роботу, щоб ми всі згодом могли тримати у руках книжкові новинки для дорослих та дітей, – каже Орлова.

Керівник слідчого відділу поліції Сергій Болвінов раніше повідомляв, що за допомогою ДНК-експертизи вдалося встановити особи всіх загиблих. А президент України зазначив, що у друкарні згоріло 50 000 книг. “Фактор-друк” – це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тому тут друкуються майже всі українські видавництва. За словами власника друкарні Сергія Політучого, це руйнування вплине на всю книговидавничу галузь України, оскільки сукупна потужність усіх типографій зменшиться на 30-40%. Вдень 23 травня російська армія атакувала Харків ракетами С-300. У місті пролунало 15 вибухів, виникла пожежа у типографії “Фактор-Друк”, де друкуються книжки багатьох українських видавництв.
Джерело