«Війна в Україні показує, що наша безпека не є регіональною, наша безпека глобальна», — Єнс Столтенберг

19 червня 2024 року, під час відвідин Оттави, Генеральний секретар НАТО зустрівся з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо і обговорив останні приготування до Вашингтонського саміту в липні.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Генеральний секретар виступив з промовою на заході, організованому Канадською асоціацією НАТО і Канадською Парламентською асоціацією НАТО. Він високо оцінив роль Канади в зміцненні стримування і оборони НАТО, зокрема, в Латвії, де канадські війська очолюють багатонаціональну бойову групу. Він також віддав належне Збройним силам Канади за їхню відданість, уміння і професіоналізм і привітав незамінну підтримку з боку Канади перед лицем російської агресії, зазначивши, що Канада надає допомогу Україні на мільярди доларів, зокрема, системи ППО, бойові танки і тренування пілотів F-16. Також підкреслив, що потужна підтримка України буде найбільш нагальним пріоритетом для Вашингтонського саміту.

Єнс Столтенберг привітав те, що Канада збільшує оборонні видатки і додаватиме мільярди протягом наступних років, включно з придбанням нових найсучасніших сил і засобів, модернізацією NORAD і інвестуючи в літаки п’ятого покоління F35.

«Я продовжую очікувати, що усі члени Альянсу мають досягти визначеного рівня видатків у два відсотки. Я знаю, що це не завжди легко … але коли ми скорочуємо оборонні видатки, коли напруженість знижується, ми повинні бути здатними збільшити наші видатки, інвестиції в нашу безпеку, коли напруженість зростає і стає такою високою як сьогодні», — сказав він.

Канада давно внесла до пріоритетів глобальне партнерство, і Генеральний секретар наголосив на цьому як на ще одному пріоритеті для Альянсу напередодні 75-го ювілейного саміту.

«Війна в Україні показує, що наша безпека не є регіональною, наша безпека глобальна. Зростаюче зближення між росією і її авторитарними друзями в Азії робить ще більш важливою нашу тісну роботу з друзями в Індо-Тихоокеанському регіоні», – підкреслив Генеральний секретар НАТО.

На цьому заході Єнсу Столтенбергу була вручена нагорода Луї Сен-Лорана за його «видатну службу миру і безпеці ». Ця нагорода названа на честь Прем’єр-міністра Канади Луї Сен-Лорана, який обіймав цю посаду під час заснування НАТО в 1949 році і був великим прихильником Альянсу.

Раніше АрміяInform повідомляла, що МО закупило через конкурентні торги «мавіків» на 2,5 млрд грн.

Джерело