Військовий з Львівщини Іван Дрозд, який втратив на війні руку, взяв участь вже у 10 марафонах – Суспільство

Військовий з Львівщини Іван Дрозд, який втратив на війні руку, взяв участь вже у 10 марафонах - Суспільство

Фото: скрін відео Суспільне.Львів

Іван Дрозд – військовослужбовець зі Львівщини. Після поранення та протезування чоловік продовжує служити в одному із ТЦК та СП. Однак попри поранення, упродовж року військовий взяв участь у понад 10 забігах та марафонах, повідомляє “Суспільне”.

Іван Дрозд родом із селища Загірне, що на Стрийщині. У 2014 році його мобілізували. Спочатку чоловік служив у Самбірській частині радіаційного, хімічного та біологічного захисту, а згодом поїхав у зону АТО. Виконував бойові завдання на Луганському напрямку.

У 2016 році військового звільнили. Але на початку повномасштабного вторгнення він доєднався до 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила та знову виконував бойові завдання на Луганському напрямку. 10 квітня 2022 року під час бою у місті Попасна Іван втратив руку. Після евакуації переніс декілька операцій і 19 грудня 2023 року отримав протез.

– Протез – це не рука. Цей протез – муляж, бо спочатку мені дали гачок металевий, і коли я приїхав з гачком, жінка сказала, що мені не потрібен такий протез, що я маю добрий вигляд і без протезу. Я замінив всю роботу лівої руки правою, але з кожним разом звикаєш, і вона починає виконувати свою функцію, – каже Іван Дрозд.

Після поранення чоловік продовжив службу, проте не у війську, а у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Служить в роті охорони. Також Іван почав займатися спортом та взяв участь у відбірковому турі “Ігop Нескорених”, де здобув перше місце. А впродовж року Іван Дрозд став учасником майже десяти забігів та марафонів. Одним з досягнень чоловік вважає участь у марафоні морської піхоти у Вашингтоні, дистанція складала 42 кілометри. Її він подолав за 3 години 45 хвилин. Зараз чоловік очікує на біонічне протезування, яке повинне відновити функції втраченої руки.

Українські захисники Олександр Швецов та Сергій Храпко, які брали участь в антитерористичній операції на Донбасі, пройшли марафон “З полум’я народилися”. Бійці на протезах пішки подолали відстань із Житомира до Києва.  Головний майстер-сержант служби цивільного захисту волинський рятувальник Сергій Боярков, взяв участь у півмарафоні у Києві. Всю дистанцію він подолав у повному обмундируванні, вага якого близько 25 кілограмів.

Військовий з Львівщини Іван Дрозд, який втратив на війні руку, взяв участь вже у 10 марафонах - Суспільство

Джерело