Військовий квиток на кордоні перевірятимуть у всіх чоловіків 18-60 років

Військовий квиток на кордоні перевірятимуть у всіх чоловіків 18-60 років

Фото: Держприкордонслужба Без документів про військовий облік чоловіків віком від 18 до 60 років не випустять за кордон

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи зняті з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності відповідної інформації у військово-облікових документах.

У всіх чоловіків у віці від 18 до 60 років з 17 липня обов’язково перевірятимуть наявність військово-облікового документа при перетині кордону (паперовий або електронний документ). Про це речник Державної прикордонної служби полковник Андрій Демченко повідомив у коментарі Українській правді.

Повідомляється, що 16 липня спливає встановлений законом України № 3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік  або уточнити свої військово-облікові дані. З цим пов’язана і реалізація Державною прикордонною службою України в повному обсязі вимог пункту 17 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету міністрів № 560 від 16 травня 2024 року.

“Враховуючи це, починаючи з 00.00 17 липня прикордонники при перетинанні державного кордону України на виїзд перевірятимуть в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікові документи. У разі відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовлятимуть у перетині державного кордону на виїзд з України”, – сказав Демченко.

Демченко додав, що підставою відмови у виїзді з України буде також наявність у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи в розшук. А в таких випадках до громадянина ще й викликатимуть поліцію.

Зазначається, що категорії осіб, яким за Правилами перетину кордону громадянами України дозволено виїзд з України, не змінилися.

Представник ДПСУ наголосив, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи зняті з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації у військово-облікових документах про отримання такої відстрочки (зняття з військового обліку) або відповідної довідки.

“З метою уникнення будь-яких непорозумінь при перетині кордону просимо громадян врахувати цю інформацію при плануванні поїздки”, – додав Демченко.

Нагадаємо, 18 червня у Резерв+ з’явилися електронний військово-обліковий документ та QR-код для перевірки даних.

Міноборони поділилося інструкцією, як згенерувати електронну копію військово-облікового документа.

З 18 травня 2 млн українців оновили свої військово-облікові дані у Резерв+.

Джерело