Військові змушені харчуватися за свій кошт: експерт про провал роботи Держоператора тилу Жумаділова – Суспільство

Військові змушені харчуватися за свій кошт: експерт про провал роботи Держоператора тилу Жумаділова - Суспільство

Підрозділи Збройних сил України зіткнулися з перебоями у постачанні продуктів харчування, написав політолог Олег Постернак. За його словами, недовіз харчів пов’язаний з діяльністю Державного оператора тилу (ДОТ) під контролем Арсена Жумаділова.

«Ситуація стає настільки серйозною, що на деяких пунктах постійної дислокації військових уже фіксується критичний недовіз продуктів харчування. Наприклад, є дані по одній з бойових частин 59-ї бригади. Постачальник «Твій хліб», якому ДОТ Жумаділова у ручному режимі без тендерів віддав контракт на 1,35 млрд грн, не поставив до частини 64% продуктів! Військові змушені харчуватися за власний кошт», – повідомив експерт.

Він пояснив, що зараз Жумаділов одноосібно, у ручному режимі, без відкритих конкурсів визначає постачальників, а раніше ДОТ постійною зміною тендерних вимог спричинив ситуацію, коли самі постачальники відмовились брати участь у конкурсах.

«Солодкі заяви Жумаділова, з якими він виступає у медіа, кардинально розходяться із реальністю. Зовсім недавно в інтерв’ю «Ліга.Нет» він заявляв, що дуже ретельно перевіряє постачальників перед укладанням контрактів. Але пройшло всього два тижні – і ДОТ зізнався, що мінімум двоє з «перевірених» постачальників, «Твій хліб» і «Черкаський м’ясокомбінат», зірвали поставки їжі», – нагадав Постернак.

Згодом обсяги цих постачальників знову в ручному режимі були перерозподілені між іншими контрагентами, розповів експерт. Зокрема, частину контрактів на 350 млн грн. Жумаділов віддав компанії ТОВ «Контракт Продрезерв 5» з Дніпра.

«І тут виплило найцікавіше: договори з цією компанію миттєво стали на 40 млн дорожчими. З якого дива?», – пише Постернак.

За його словами, головна відмінність нових дорожчих контрактів у тому, що за них дніпровські постачальники отримають авансові платежі від ДОТу у розмірі 10% від суми контракту, тобто йдеться про щонайменше 35 млн грн з бюджету Міноборони.

«І ще з цікавого, точніше шкідливого. За новими правилами Жумаділова, постачальникам, які не виконують своїх контрактних зобов’язань, нічого особливого не загрожує. Штрафні санкції – всього 0,1% від замовлення. Це копійки порівняно із сумою контрактів та шкодою для армії», – підкреслив Постернак.

Джерело