Весняне літо: Через спеку та дощі в лісах пішли білі гриби – Суспільство

Весняне літо: Через спеку та дощі в лісах пішли білі гриби - Суспільство

Фото: ФБ Прикарпатский грибник

Ця весна вражає українців аномальним теплом. Такої спеки жителі, наприклад, Києва не пам’ятають від 1968 року. На літні температури тут же відгукнулася природа: повсюдно цвіте бузок, вже відцвітають яблуневі й абрикосові сади, що давно розпустилися, як ніколи рано зацвіли груші, вишні і черешні. У містах вже можна помітити “павутинки” тополиного пуху, який зазвичай з’являється не раніше кінця червня – середини липня. Теплом +20…+25 градусів, як відзначають синоптики, погода радуватиме нас аж до Великодня.

Трапляються у лісах на прогрітих схилах

Поки мешканці асфальтних джунглів спостерігають за квітучими деревами, любителі тихого полювання, озброївшись кошиками та ножичками, вже їдуть до найближчих лісів з надією “виловити” перші гриби. А вони вже є – грибники викладають фото білих, маслюків та зморшків, які вдалося знайти у спекотні дні наприкінці квітня.

– Учора сусід зайшов похвалитися грибами, такі собі моцні боровики, які пережили і спеку, і заморозки, – зазначає грибник Сергій Козлан із Косова Івано-Франківської області. – Знайшов він їх на південних схилах хребта з буково-сосновим лісом, але з дуже крутим схилом. Туди рідко заглядають грибники, особливо навесні, тому йому й пощастило знайти таких красенів.

Такі гриби, за словами знавця, вже у квітні можна знайти на добре прогрітих вершинах хребтів. Сергій Козлан признається: надихнувшись прикладом сусіда, теж із онуком пішов по гриби. І їм пощастило – таки знайшли свого першого цього року білого! Говорить, у Косівському районі Івано-Франківської області гриби “пішли” ще два тижні тому.

Весняне літо: Через спеку та дощі в лісах пішли білі гриби - Суспільство

Весняне літо: Через спеку та дощі в лісах пішли білі гриби - Суспільство

Грибів так само багато, як і в розпал сезону. Фото: ФБ Прикарпатський грибник

Сезон зморшків закінчується раніше

У передостанній день квітня на перші в сезоні маслюки натрапив грибник із Київської області Андрій Агеєнко.

Весняне літо: Через спеку та дощі в лісах пішли білі гриби - Суспільство

Грибник зі стажем Андрій Агеєнко каже, що сезон сморчків уже закінчується. Фото: ФБ Андрій Агеєнко

– Стає все тепліше і, незважаючи на дощі, що минули, досить сухо, – розповідає Андрій Агеєнко. – У деяких зморшків і маслюків підсохлі шапочки, але загалом якість більшості грибів хороша. Цього року багато видів почали плодоношення справді рано, що дивує деяких грибників, але зазначу, що це явище відбувається вже не перший рік і поступово стає нормою. Якщо зараз не буде спеки і будуть хороші опади – багато різних грибів ще чудово зростатимуть.

А ось сезон зморшків вже закінчується – цілком можливо, що це одні з останніх. Як пояснює грибник, за такої невластивої для квітня погоди зморшки почали плодоносити дуже рано, а цей період у них короткий.

– На це вплинули і різкі зміни температури, коли мало не +25 градусів, що надто багато для цього виду, а також тривала відсутність дощів на початку та в середині місяця, – наголошує Андрій Агеєнко.

Як розповів Коротко про грибник із Косова Юрій Соломченко, цього року білі почали плодоносити приблизно на місяць раніше.

– Зараз тепліше, ніж зазвичай, і гриби з’являються на два-три тижні, а то й на місяць, раніше, – зазначає Юрій Соломченко. – Це стосується всіх грибів, не лише білих. Я зазвичай збираю білі вже у травні.

На грибах, за словами нашого співрозмовника, така рання пора не позначається. Це залежить від місця, де вони зростають. Найкраще збирати боровики у букових лісах, а ось польові гриби можуть розчарувати.

Джерело