Вбивство, катування, вимагання – «смотрящого» Коростишева та його банду судитимуть на Житомирщині. ФОТО | Кримінальні новини

Нагадаємо, минулого року правоохоронці Житомирщини викрили банду, яка вимагала гроші шляхом погроз та фізичного насильства. Тоді слідчі затримали членів угруповання, дії яких жахали мешканців всього регіону. Нині поліцейські довели їх причетність до ряду кримінальних злочинів, вчинені проти 22 осіб.

Встановлено, що 50-річний житель м. Коростишева, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності та з 2017 року перебував у статусі так званого «смотрящого», створив стійке ієрархічне угруповання, яке займалося вимаганням грошей та майна. До протиправної діяльності він залучив спочатку двох спільників, а згодом угруповання зросло до 10 осіб віком від 23 до 50 років.

«Бізнес» спільників полягав у тому, щоби шляхом погроз вбивства, насильства, пошкодження майна та заподіянням тяжких тілесних ушкоджень вимагати кошти. Все «зароблене» розділяли між собою. Для проведення своєї незаконної діяльності учасники групи обладнали у м. Коростишеві декілька катівень, де «обробляли» людей, щоб пришвидшити виплату неіснуючих боргів.

Також вони мали 6 автомобілів, що використовувались для прибуття до місць скоєння злочинів та одночасно транспортування потерпілих проти їх волі до місць утримання та навіть трудової експлуатації. Окрім того, під час нанесення тілесних ушкоджень потерпілим, учасники злочинної організації використовували заздалегідь підготовлені предмети: металеву биту, спортивні гумові ремені, які постійно знаходились у багажниках авто.

У ході розслідування слідчі довели причетність одного з учасників групи до вбивства. Житель Коростишева, зустрівшись з 31-річним чоловіком на території Хорошівської громади, почав висловлювати йому претензії щодо невиконаного боргу. У подальшому металевою битою завдав «боржнику» понад півсотні ударів у різні частини тіла. Від отриманих травм чоловік помер.

Ще в одного потерпілого – військовослужбовця – учасники злочинного угруповання вимагали 190 000 гривень. У разі відмови сплатити гроші зловмисники погрожували покалічити, а потім вбити його вагітну дружину.

15 серпня правоохоронці затримали злочинну групу та провели 26 невідкладних обшуків, у результаті яких виявили та вилучили 5 автомобілів – «Lexus», «Skoda», «BMW 525», «BMW 525», «Renault Logan», ювелірні вироби та кошти: понад 3,7 тисячі доларів, майже 9 тисяч євро, понад 280 тисяч гривень. Також вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи, серед яких – оригінал боргової розписки на 56 тисяч доларів.

Крім того, виявили п’ять бойових гранат, револьвер, патрони різного калібру. Серед іншого – знаряддя катувань – кастети, бити, ножі, сокира, боксерські рукавиці. А також вилучили кілька згортків та пакунків з різними наркотичними речовинами, 12 блістерів наркотичного препарату «метадон», 5 ампул морфіну.

Днями слідчі слідчого управління поліції Житомирської області завершили досудове розслідування та нині обвинувальні акти відносно учасників злочинної організації скеровано до суду. Викриття злочинної діяльності відбулось спільно зі співробітниками СБУ та під керівництвом обласної прокуратури.

Очільнику інкримінують створення та керівництво злочинною групою (ч. 5 ст. 255 ККУ), вимагання (ч. 4 ст.189 ККУ), торгівлю людьми (ч. 3 ст. 149 ККУ), викрадення людини (ст.146 ККУ), опір правоохоронцям (ч. 3 ст. 342 ККУ), погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 345 ККУ), викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток (ст. 357 КК України).

Його поплічнику – вчинення умисного вбивства з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 ККУ), участь у злочинній групі (ч. 2 ст. 255 ККУ), вимагання (ч. 4 ст. 189 ККУ), незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 ККУ).

Іншим учасникам інкриміновано низку тяжких злочинів, у тому числі участь у злочинній групі, вимагання, торгівлю людьми, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, викрадення, привласнення, вимагання документів, незаконне поводження зі зброєю та наркотичними засобами.

За матеріалами поліції Житомирської області