Ватикан дозволив благословляти одностатеві пари, але не вінчати – Суспільство

Ватикан дозволив благословляти одностатеві пари, але не вінчати - Суспільство

Ватикан дозволив благословляти одностатеві пари. Втім, вінчання або будь-які шлюбні обряди – досі під забороною. Про це повідомляє пресслужба Ватикану.

Папа Римський затвердив декларацію про пастирське значення благословень. Згідно з нею, церкві “можна буде благословляти пари, утворені людьми однієї статі, але поза будь-якою обрядовістю та імітацією шлюбу”. Зазначено, що вчення про шлюб не змінюється: “благословення не означає схвалення союзу”.

У документі йдеться про те, що такий “жест пасторської близькості” “розширить і збагатить своє класичне розуміння” – стане можливим для тих, хто “не живе за нормами християнської моральної доктрини, але смиренно просять про благословення”. Попри це декларація наголошує, що “обряди й молитви, які можуть створити плутанину в тому, що становить подружжя” досі вважають неприпустимими, щоб уникнути визнанням шлюбу “того, що ним не є”. Окрім цього, згідно з “віковічною католицькою доктриною”, Ватикан визнає законними тільки сексуальні стосунки в шлюбі між чоловіком і жінкою.

Раніше Папа Римський Франциск розділив спільну трапезу із групою трансгендерних жінок, багато з яких є секс-працівниками, що емігрували з Південної Америки. Обід був організований Католицькою церквою з нагоди Всесвітнього дня бідних.

Джерело