В ЗСУ повідомили, яких фахівців їм бракує

В ЗСУ повідомили, яких фахівців їм бракує

Фото: Генштаб ЗСУ Українська армія потребує піхотинців

Близько 80% військовослужбовців ЗСУ підготували в Україні, а решта 20% – проходили навчання за кордоном.

Наразі у Збройних силах України найзатребуванішими фахівцями є піхотинці. Про це в неділю, 28 січня, в інтерв’ю Радіо Свобода розповів командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ Віктор Ніколюк.

Він же зазначив, що військові вже готові підготувати значну кількість піхотинців. 

“Наразі ми готові навчити будь-яку кількість особового складу. Буде це 100-200-500 тисяч – ми готові. Постійно уточнюються фактичні спроможності всіх навчальних центрів, реальний стан інструкторського складу, тому що значна частина задіяна в районах виконання бойових завдань”, – зазначив генерал-майор.

Ніколюк зазначив, що близько 80% піхотинців ЗСУ, що нині воюють з ворогом, підготували в Україні, а решта 20% – проходили навчання за кордоном. 

“Це та піхота, яка йде вперед, штурмує, закріплюється в окопі, утримує позиції, заходить на ворожі позиції та вибиває ворога”, – розвовів Ніколюк. 

Він зауважив, що саме піхотинці виконують багато складних завдань. 

“Не принижуючи ролі, дуже важливі і оператори дронів, і танкісти, і артилеристи, і мінометники, будь-хто. Але найбільше – це піхота”, – зауважив командувач.

За два місяці ініційованого Міністерством оборони проєкту рекрутингу до ЗСУ є більше 50 тисяч відгуків на розміщені вакансії. 

Як відомо, 25 грудня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає внесення змін до процесів мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Але 11 січня після дискусій у парламенті уряд офіційно відкликав законопроєкт про мобілізацію.

Додамо, що Міністерство оборони вже підготувало нову редакцію законопроєкту.

Джерело