В Укренерго прогнозують, що наступного тижня відключень світла буде менше завдяки погоді – Суспільство

В Укренерго прогнозують, що наступного тижня відключень світла буде менше завдяки погоді - Суспільство

Ситуація в енергосистемі може поліпшитись вже наступноого тижня. Проте повністю уникнути відключень не вдасться ані влітку, у період спеки та увімкнення кондиціонерів, ані восени, коли українці знову будуть вмикати обігрівачі. Про це в ефірі марафону «Єдині новини» сказав голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

– Наступного тижня ситуація може бути значною легшою, ніж цього, це буде пов’язано зі зміною погоди. Але час від часу будуть траплятися періоди, коли ми будемо змушені застосовувати відключення споживачів. Поточні обмеження енергоспоживання запроваджуються для всіх споживачів і рівномірно розподіляються між усіма областями. А для відновлення та перебудови пошкодженої російськими обстрілами енергосистеми знадобиться тривалий час, – заявив Володимир Кудрицький.

16 травня член наглядової ради Укренерго Юрій Бойко допустив, що відключення світла у побутових споживачів можуть тривати до серпня-вересня. Взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за високих температур. 14 травня Укренерго повідомило, що в усіх областях України вводять контрольовані аварійні відключення електроенергії. Світло зникло, зокрема, у частині Києва та Львова. 16 травня в усіх областях України діють графіки погодинних відключень світла.
Джерело