В Україні зареєстровано випадки нового субваріанту коронавірусу Дженні

В Україні зареєстровано випадки нового субваріанту коронавірусу Дженні

Фото: МОЗ України В Україні почав циркулювати новий субваріант коронавірусу

Три випадки вірусу субваріанту Дженні виявлено на Сумщині, по два – у Волинській і Черкаській областях, по одному – у Рівненській і Запорізькій областях.

У січні в Україні зареєстровано дев’ять випадків нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають Дженні. Про це сьогодні, 23 січня, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Повідомляється, що три випадки вірусу субваріанту Дженні виявлено на Сумщині, по два – у Волинській і Черкаській областях, по одному – у Рівненській і Запорізькій областях.

“Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді – тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед вищезгаданих людей лише одна людина мала два щеплення проти COVID-19.

“За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів – 27-73 роки. Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19 захищають від нового субваріанту”, – йдеться в повідомленні МОЗ.

Раніше повідомлялося, що після шкільних канікул у Києві на 50 % зросла захворюваність на коронавірус серед дітей. Закінчилися канікули, діти повернулися у школи, і відбувся обмін інфекціями, пояснила директорка департаменту охорони здоров’я КМДА.

Нагадаємо, торік у грудні в світі зафіксовано 10 тисяч смертей від коронавірусу.

Джерело