В Україні з початку війни відкрили понад 10,7 тисячі кримінальних справ щодо ухилянтів – Суспільство

В Україні з початку війни відкрили понад 10,7 тисячі кримінальних справ щодо ухилянтів - Суспільство

Фото: varta1.com.ua

З початку повномасштабної війни в Україні правоохоронці відкрили вже понад 10,7 тисячі кримінальних справ через ухилення від призову на військову службу. Про це повідомляє hromadske з посиланням на відповідь Офісу Генпрокурора.

Надані журналістам дані стосуються кримінальних проваджень за статтею 336 Кримінального кодексу України – “Ухилення від призову на військову службу по мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період”. В Офісі Генпрокурора повідомили, що у 2022 році таких кримінальних проваджень було зареєстровано 2431. У 2023 році їхня кількість зросла до 6745. А за 3 місяці 2024 року за ухилення від призову вже відкрили понад 1500 справ.

При цьому видання зазначає, що приблизно половину проваджень закривають ще на досудовому етапі з низки причин. Зокрема через відсутність події кримінального правопорушення, через відсутність у діях складу кримінального правопорушення або через те, що втратив чинність закон, яким встановлювалося кримінальне правопорушення тощо. До судового розгляду доходять менш як третина справ. 2022-го до суду було направлено 446 проваджень, 2023-го – 1768, за 3 місяці 2024-го – 258.

Раніше міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що у базах поліції є дані про сотні тисяч людей, які, на думку ТЦК, можливо, ухиляються від служби. Нині цих людей перевіряють. Після набрання чинності законом про мобілізацію військовозобов’язані повинні постійно мати при собі військово-облікові документи та за вимоги представників ТЦК, поліцейських чи прикордонної служби бути готовими їх пред’явити.
Джерело