В Україні вперше видалили злоякісну пухлину серця, витягнувши його з грудної клітки – Суспільство

В Україні вперше видалили злоякісну пухлину серця, витягнувши його з грудної клітки  - Суспільство

Фото: oda.te.gov.ua

Медики Тернопільської обласної клінічної лікарні вперше в Україні видалили ракову пухлину із серця методом аутотрансплантації. Щоб усунути новоутворення із лівого передсердя, орган під час операції вийняли з грудної клітки. Про це повідомляють у Тернопільській обласній військовій адміністрації.

Унікальну операцію, яка тривала 13 годин, провели 45-річному військовослужбовцю, який отримав поранення на фронті. Попередньо чоловікові діагностували мітральну недостатність (порок серця, коли  мітральний клапан щільно не закритий).

– До нас у відділення військовослужбовця направили на планову операцію. Під час діагностики у лівому передсерді ми бачили певну масу, яку прийняли як тромботичну. Коли розпочали операцію, виявили пухлину. Взяли гістологію та вирішили не продовжувати планову операцію: до такого масштабного втручання потрібно було підготуватися, – розповів кардіохірург, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз.

За його словами, щоб отримати доступ до новоутворення, серце треба було вийняти. Тому операція проходила у два етапи. Перший включав експлантацію серця та видалення фрагментів пухлини у грудній клітці. Другий етап – це безпосередня робота із серцем, під час якої чоловікові відновили ліве передсердя та встановили новий мітральний клапан.

Післяопераційний період був складним, кажуть медики. Але зараз військовий поступово відновлюється. Його вже виписали, зараз він разом із сім’єю у Києві. Також проходить реабілітацію та спецлікування.

У Львові хірурги провели складну мікрохірургічну операцію щодо реконструкції нижньої щелепи військовослужбовцю. Пацієнтом став 25-річний Андрій Грушко із селища Чкалове Херсонської області. Він отримав тяжке поранення на фронті і майже два роки чекав на цю операцію. Також лікарі провели незвичайну операцію щодо кісткової імплантації апарату для слуху. Українському бійцю, який майже повністю втратив слух у боях, повернули здатність чути.
Джерело