В Україні вперше поховають 19 військових у братській могилі – Суспільство

В Україні вперше поховають 19 військових у братській могилі - Суспільство

Фото: suspilne.media/фото ілюстративне

За часи Незалежності в Україні ніколи не було спільних поховань. Процесуально це було неможливо. Проте 2 травня у Чернівцях поховають 19 військових у братській могилі. Ці бійці ЗСУ загинули під час авіанальоту в березні 2022 року в Людвинівці Київської області. Про це розповіла адвокатка сімей загиблих Галина Янко на своїй сторінці у Facebook.

16 із 19 бійців 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”, що базується у Коломиї Івано-Франківської області, вдалося ідентифікувати. Це було зробити надзвичайно складно, адже після вибуху тіла сильно обгоріли. Встановити ДНК решти хлопців не змогли ні українські, ні закордонні експерти.

Оскільки всі хлопці служили в одній бригаді і більшість із них – з Чернівців, рідні вирішили поховати їх усіх в одній могилі.

– За часів Незалежності ніколи Україна не знала такого спільного захоронення військових. Процесуально це було неможливо. Нам допомагали усі правоохоронці прокуратури, поліції, СБУ, судмедексперти, експерти з Гааги, мерія Чернівців. Всіх кого я перелічила ніколи в своїй практиці не мали такого досвіду, щоб процесуально захоронити останки 19 військових спільно. Але найбільше нам допомагали хлопці на небесах. Якби ви знали, що ми разом з батьками і рідними  пройшли… і точно батьківські молитви, і бажання хлопців бути знайденими та знайти вічний спокій допомогли нам, – написала Галина Янко.

Загиблі в Київській області військові, чиї особи були встановлені, вже отримали нагороди від Президента, інші отримають незабаром, вважає адвокат.

У Луцьку Волинської області стався скандал під час прощання із загиблим 42-річним військовослужбовцем Андрієм Коробком. Родичі бійця виявили сліди побиття на тілі військового, який помер нібито від інфаркту. У результаті викликали поліцію, а жалобну церемонію скасували. 
Джерело