В Україні відключили енергоблок АЕС

В Україні відключили енергоблок АЕС

Фото: Південноукраїнський енергокомплекс Міненерго не уточнює, на якій станції відключили енергоблок

Дефіциту електроенергії немає. У резерві – дев’ять блоків теплоелектростанцій, які будуть задіяні у разі потреби.

На одній з атомних електростанцій України відключено енергоблок для проведення ремонту. Про це повідомило Міненерго у п’ятницю, 8 березня.

“У плановий ремонт виведено блок на одній з АЕС. Водночас у резерві – дев’ять блоків теплоелектростанцій, які будуть задіяні у разі потреби. Також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що дефіциту електроенергії немає. При цьому власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів.

У свою чергу Укренерго інформує, що експорт електроенергії ведеться в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову загальним обсягом 12 795 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 700 МВт.

Разом з тим імпорт електроенергії трохи зріс. Він ведеться у вечірні години зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови загальниим обсяг 1 648 МВт·год, з максимальною потужністю до  388 МВт.

Станом на ранок в Україні через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 366 населених пунктів. Є нові пошкодження в мережах обленерго Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Херсонської областей.

А в Одеській області вчора ввечері, через дії сторонніх осіб, виникла пожежа на одній з підстанцій 35 кВ були знеструмлені два населені пункти, понад 3 тисячі споживачів. Пожежа ліквідована силами ДСНС. Тривають ремонтні роботи. Енергетики планують відновити енергопостачання споживачів до кінця дня.

Напередодні стало відомо, що українські АЕС перевели на знижене навантаження. Енергоатом готує енергоблоки АЕС до планових ремонтів. Ремонтна кампанія почнеться на п’ять діб раніше.

Нагадаємо, на поточному тижні Україна двічі оновлювала рекорд з експорту електроенергії. Повноводдя в річках та сонячна погода сприяли активній роботі гідроелектростанцій та електростанцій на ВДЕ.

Джерело