В Україні розробили унікальний дрон WarDog – не боїться РЕБів та складних рельєфів – Суспільство

В Україні розробили унікальний дрон WarDog - не боїться РЕБів та складних рельєфів  - Суспільство

Фото: t.me/zedigital

Українські спеціалісти розробили унікальний безпілотник WarDog. Дрон може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

– Система WarDog продовжує розвідку, навіть якщо пригнічений GPS-сигнал, а також в автономному, напівавтономному та ручному режимах польоту. Дрон може працювати до 60 хвилин у повітрі на дистанції до 10 км із зв’язком та до 30 км у режимі автопілота. Швидкість безпілотника – 12–15 м/с, – розповів він.

Федоров додав, що дрон WarDog вже активно контрактують у рамках проекту “Армія дронів”. Безпілотники успішно виконують бойові завдання на Запорізькому та Харківському напрямках. Також WarDog випробовували біля Краматорська – дрон працював в умовах придушення сигналу GPS на висоті понад 50 метрів. Міністр наголосив, що значною перевагою WarDog є стабільність у польоті, незважаючи на відсутній сигнал GPS. Тобто дрон стійкий за умов сильного вітру, що дозволяє чіткіше тримати картинку в кадрі та фокусі.

1 квітня президент Володимир Зеленський провів тригодинну нараду з військовими з виробництва безпілотників. На ньому ухвалили ряд важливих рішень, які дозволять збільшити та спростити виробництво дронів різних типів. В одному зі звернень Зеленський зазначив, що сьогодні кожен в Україні, хто може виробляти ефективні системи радіоелектронної боротьби, заслуговує на повне державне сприяння на всіх рівнях : і на центральному – від уряду, і в кожному регіоні, де є такий потенціал.
Джерело