В Україні посилили епідемічний нагляд за холерою – Суспільство

В Україні посилили епідемічний нагляд за холерою - Суспільство

Фото: facebook.com/moz.ukr

З 1 червня в Україні починається посилений епідемічний нагляд за холерою. У важких або складних випадках гострих кишкових інфекцій додатково проводитимуться лабораторні дослідження на холеру, щоб запобігти поширенню захворювання в літній сезон. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

– На рівні кожної області Центри контролю та профілактики хвороб реалізують комплексні та оперативні плани реагування та діагностики підозр, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади. Також на рівні областей визначено медустанови для госпіталізації пацієнтів із підозрою на холеру, які мають “незнижуваний запас” лікарських засобів – антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів. Така система дозволяє своєчасно виявити випадки підозри на холеру та забезпечити системний контроль за епідситуацією на рівні країни, а у разі загрози – “активувати” систему реагування та локалізувати спалах, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Окрім обстеження хворих із підозрою на холеру, за словами Кузіна, фахівці ЦКПБ проводять дослідження зразків навколишнього середовища: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води. У відомстві нагадали, що безперервний епідеміологічний нагляд за холерою в країні продовжується протягом року, а з 1 червня до 1 жовтня продовжується посилений епідемічний сезон спостереження за цією хворобою.

Холера – це гостра діарейна інфекція, що виникає після вживання заражених продуктів чи води. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, під час купання у відкритих водоймах, а також через їжу та побутові контакти. Минулого літа активно поширювалася інформація про ймовірний спалах холери через холерну паличку у воді. Проте у водоканалі запевнили, що це фейк, який, ймовірно, спрямований на дестабілізацію ситуації та нагнітання паніки серед населення.
Джерело