В Україні обговорюють стандарт для реабілітації осіб із ігровою залежністю

В Україні обговорюють стандарт для реабілітації осіб із ігровою залежністю

Фото: facebook.com/ResponsibleGamblingCenter У Києві обговорили створення послуги з реабілітації осіб із ігровою залежністю

Проект державного стандарту надання послуги із соціально-психологічної реабілітації осіб із ігровою залежністю буде опубліковано у Facebook, а долучитися до розробки документу зможе кожен зацікавлений.

В Україні розпочалося обговорення державного стандарту щодо соціально-психологічної реабілітації осіб з ігровою залежністю. Зокрема, впровадження такого стандарту стало темою для обговорення на круглому столі у Києві, повідомив на своїй сторінці у Facebook громадський союз Центр відповідальної гри (RGC), який був ініціатором заходу.

За інформацією організатора, у заході брали участь представники Мінсоцполітики, МОЗ в особі державної установи Інститут суднової психіатрії МОЗ України, Нацсоцслужби та державної установи Центр громадського здоров’я МОЗ України, КРАІЛ, місцевих органів влади, спеціалізованих установ з надання допомоги особам з ігровою залежністю, а такожнауковці, лікарі-психіатри, психологи та юристи. Організатори азартних ігор на заході були представлені компанією Favbet.

За словами керівника RGC Ольги Ісаєвої, для ефективного функціонування системи надання соціальної послуги людям, залежним від азартних ігор, важливо налагодити комунікацію між відповідними державними інститутами, організаторами азартних ігор, а також тими, хто надає соціальну послугу.

Представниця державного регулятора у сфері організації та проведення азартних ігор Крістіна Дутка, у свою чергу, повідомила, що КРАІЛ вітає впровадження такого державного стандарту, щоб цей державний орган міг пропонувати гравцям скористатися такою послугою та мінімізувати прояви ігрової залежності. За її словами, КРАІЛ отримує звернення громадян, з яких простежується, у яких сферах їхнього суспільного життя є проблема з ігровою залежністю. Основними є робота, фінанси, освіта.

“Інші учасники круглого столу також підтримали необхідність розробки даного соціального стандарту. Зокрема, учасниця круглого столу, Ірина Іванчук, представниця Центру громадського здоров’я, підтримала важливість розмежування сфер впливу, компетенцій медичних чи соціальних сервісів, щоб розрізнити, де надається соціальна послуга, а де медична. Інший учасник круглого столу, професор, доктор психологічних наук, керівник реабілітаційних програм клініки АТОС Сергій Болтівець зазначив, що метою надання цієї послуги є збереження життя людини, тобто формування готовності до отримання психологічної, психотерапевтичної, медичної допомоги”, – йдеться у повідомленні RGC.

На важливий аспект у подоланні ігрової залежності звернув увагу керівник Центру адиктології New Life Ярослав Гарнога, який зазначив, що 95% гравців з України розглядають гру як заробіток, тобто є потреба роз’яснювати на державному рівні, що насправді гра -це не заробіток.

Автори повідомлення вказали, що проект державного стандарту надання послуги із соціально-психологічної реабілітації осіб із ігровою залежністю буде опубліковано на сторінці RGC у Facebook, а долучитися до розробки документа зможе кожен зацікавлений.

“Вже зараз ініціатива Центру відповідальної гри та МОЗ України дала відчутний поштовх для пошуку нових форматів допомоги тим категоріям осіб, які потребують підтримки на шляху до подолання ігрової залежності. Наступний важливий крок -зробити так, щоб послуги із соціально-психологічної реабілітації почали жити на практичному рівні, а їх потенційні користувачі чітко розуміли, де і як вони можуть їх отримати”, – прокоментувала підсумки обговорення представниця Favbet Ксенія Тюрікова, додавши, що цей проект – “продовження системних зусиль компанії зі створення екосистеми соціально-відповідального бізнесу в ігровому сегменті”.

Нагадаємо, у липні поточного року було опубліковано результати дослідження про ігрову залежність в Україні, під час якого було опитано понад 9000 українських гравців в онлайн-казино та наземних гральних закладах. Дослідження, до організації якого приєднався гральний бізнес, було ініційоване у лютому 2023 року Міністерством охорони здоров’я України.

Джерело