В Україні на ринку праці з’явилися 42 нові професії – Суспільство

В Україні на ринку праці з'явилися 42 нові професії - Суспільство

Фото: pixabay.com

На українському ринку праці з’явилися 42 нові професії, більшість із них – у сфері ІТ, охорони здоров’я, а також у соціальній та фінансовій. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки.

– Осучаснюємо перелік професій відповідно до вимог часу та потреб ринку праці. Найбільше змін у сфері ІТ-технологій, де з’явиться 29 нових професій, які відповідають реаліям та затребувані роботодавцями. Також нові професії тепер у медичній сфері, фінансовій. Додаємо професії, в яких виникла потреба у зв’язку з війною та подолання її наслідків, зокрема, тепер маємо фахівців з розмінування, у медичній галузі – протезистів-ортезистів. Загалом до Класифікатора професій додали 42 нових позицій, – повідомила заступник міністра економіки України Тетяна Бережна.

Класифікатор професій був, зокрема, доповнений 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, – “Адміністратор веб-ресурсів”, “Аналітик мобільних додатків”, “Інженер зі штучного інтелекту”, “Розробник штучного інтелекту” тощо. Ще 9 професійних назв робіт у ІТ-сфері приведено у відповідність до сучасних технологій, стільки ж – вилучено, оскільки є застарілими (Програміст системний, Інженер із застосування комп’ютерів, Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа тощо).

Крім того, в класифікатор професій внесли низку позицій, в яких виникла нагальна потреба останнім часом – Протезист-ортезист, Оператор Служби 112, Черговий підрозділ Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Інструктор з просторового орієнтування та мобільності, Спеціаліст з розмінування, Оператор установок очищення, Майстер з монтажу, обслуговування, ремонту та налагодження теплових насосів.

На сьогодні до класифікатора професій включено 9 172 професійних назв робіт. Вони систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності робіт, що виконуються, кваліфікації з ієрархії Міжнародної стандартної класифікації занять. На середину січня без роботи майже за два роки після початку повномасштабної війни залишаються 28% українців.
Джерело