В Україні можуть запровадити базову службу з 18 років, але не мобілізацію, – Міноборони – Суспільство

В Україні можуть запровадити базову службу з 18 років, але не мобілізацію, - Міноборони - Суспільство

Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

У Міністерстві оборони заявили, що в Україні можуть запровадити обов’язкову базову військову службу з 18 років замість термінової. Однак про мобілізацію з 18 років не йдеться. Про це у відомстві розповіли, говорячи про нововведення № 10449 про мобілізацію та військову підготовку.

– Замість термінової вводиться базова військова служба на строк 5 місяців у мирний час та 3 місяці у військовий. Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби. Громадяни з 18 років незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку, – розповіли у відомстві.

Таким коментарем у відомстві поставили крапку у питаннях нібито планів зменшити мобілізаційний вік. У МОУ запевнили, що йдеться про мобілізаційний вік не з 18 років, а від 25 до 60 років.

Базова військова підготовка, як йдеться у заяві міністерства, може бути запроваджена з 2025 року. Від її проходження в університетах звільняються деякі категорії громадян.

Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки 26 березня під час роботи над законопроектом про мобілізацію відхилив виправлення про мобілізацію з 18-річного віку. На початку лютого Верховна Рада проголосувала у першому читанні за урядовий законопроект №10449, який передбачає зміни до законодавства про мобілізацію. У парламенті зазначали, що до другого читання законопроект змінюватиметься.
Джерело