В РФ заявили про готовність передати Україні тіла загиблих під час падіння Іл-76 – коментар Юсова – Суспільство

В РФ заявили про готовність передати Україні тіла загиблих під час падіння Іл-76 – коментар Юсова - Суспільство

Фото: t.me/astrapress/46763

Росія готова передати українській стороні тіла військовополонених, які загинули під час падіння Іл-76 у Бєлгородській області 24 січня. Як повідомляють російські ЗМІ, про це заявила уповноважена із прав людини РФ Тетяна Москалькова.

За даними представниці РФ, для передачі тіл «все необхідне з погляду процедури є». Вона додала, що «перебуває в контакті з представниками України у справі про падіння літака» і що українська сторона «цікавилася можливістю передачі тіл».

Москалькова уточнила, що це питання вона обговорює з уповноваженим Верховної ради України Дмитром Лубінцем, якому до цього вона нібито “дала всі відповіді на запитання про інцидент”.

– Щодо тіл − я одразу ж повідомила, що в нас є підтвердження і всі ДНК, які, за висновком експертизи, дають змогу зробити ідентифікацію особи, − заявила уповноважена з прав людини РФ.

Юсов завив, що робота щодо передачі тіл триває

Коментуючи заву російської уповноваженої з прав людини, представник ГУР Андрій Юсов повідомив “Українській правді», що Україна неодноразово зверталась до держави-агресора з приводу передачі тіл начебто загиблих на борту Іл-76 українських військовополонених.

– Робота в цьому напрямку триває. Як і розслідування щодо обставин того, що насправді відбулося з бортом Іл-76 і хто насправді там знаходився. Контакт із цього приводу є. Коли можна буде говорити про результати, ми повідомимо, − заявив Юсов.

Видання також звернулось за коментарем до українського омбудсмена Дмитра Лубінця.

24 січня Міноборони РФ заявило про збиття Іл-76. За даними відомства країни-окупанта, на борту літака було 65 українських військовополонених, шість членів екіпажу і троє супровідників.  В ГУР Міноборони України підтвердили плани обміняти полонених 24 січня. Вони наголосили, що РФ в минулому попереджала про необхідність безпеки повітряного простору над Бєлгородом під час обмінів, але цього разу промовчала. До моргу в Бєлгороді доставили всього пʼять тіл, а російським рятувальникам не дозволили оглянути місце події.  9 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що в Іл-76 українських військовополонених не було.
Джерело