В Польщі почав діяти новий закон про мобілізацію, на явку у військкомат – шість годин – Суспільство

В Польщі почав діяти новий закон про мобілізацію, на явку у військкомат - шість годин - Суспільство

Фото: Roman Bosiacki/Rzechpospilsta

У Польщі почали діяти нові норми призову на випадок мобілізації і на випадок війни. За новими правилами, мобілізований має прибути у військкомат через шість годин після отримання повістки, інакше його чекає тюрма. Про це повідомило видання Rzechpospilsta.

У виданні уточнюють, що нові норми викладені у розпорядженні Міністра національної оборони від 7 грудня 2023 року, які набули чинності 13 січня 2024 року. Так, під час мобілізації призовник може отримати повістку з позначкою «на другий день мобілізації» або «НЕГАЙНО». Термін «НЕГАЙНО» означає, що чоловік повинен з’явитися до місця явки, яке вказано в повістці, не пізніше шести годин з моменту отримання повідомлення про оголошення загальної мобілізації або початок війни.

У документі сказано, що на чоловіків, які під час мобілізації чи війни не з’явиться на цю службу в зазначений день і місце, чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк не менше як 3 роки. Крім того, особа, яка під час мобілізації або війни постійно ухиляється від проходження військової служби, карається позбавленням волі строком не менше 5 років.

11 січня  Кабінет міністрів ухвалив рішення під час позачергового засідання відкликати законопроєкт, який стосувався змін у правилах мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що його відомство розробило нову редакцію законопроєкту.  На тимчасово окупованій території  Херсонської області росіяни мають намір мобілізувати громадян 2007 року народження. Відповідні списки вже готуються.
Джерело