В Польщі немає потреби повертати обов’язкову військову службу – начальник Генштабу – Суспільство

В Польщі немає потреби повертати обов'язкову військову службу - начальник Генштабу - Суспільство

Фото: polsatnews.pl

Попри залякування Європи Росією про навчання із застосуванням ядерної зброї Польща наразі не бачить потреби повернення в країні обов’язкової військової служби. Про це заявив начальник генерального штабу Збройних сил Польщі Веслав Кукула в ефірі Polsat News.

Відповідаючи на запитання про обов’язкову військову службу, він сказав, що сьогодні “ми не бачимо такої необхідності”.

– Ми хочемо спиратися на волонтерство та інтерес, який є досить поширеним у польському суспільстві”, – сказав генерал Веслав Кукула.

Генерала також попросили прокоментувати заяви Володимира Путіна про те, що він лякає Європу навчаннями із застосуванням ядерної зброї, а спецслужби заявляють, що напад може статися.

– Це частина стратегії Російської Федерації. Лякає і викликає страх і сумніви у суспільстві, особливо у дні, що передують важливим виборам, які відбудуться у демократичних суспільствах. Розпал страху завжди був інструментом Москви, і з цього погляду мій сигнал дуже простий. Я не боюся. Я вільна людина. Я готуватимуся до погроз, але я їх не боюся, – заявив генерал Кукула.

Офіцер додав, що громадськість має усвідомлювати, що такі погрози звучатимуть, але їх не можна провокувати.

– Ми як Польща, як член НАТО, теж маємо ядерну зброю, – сказав він.

Коли його запитали про чисельність армії, він зізнався, що не хоче говорити про цифри. Мовляв, важлива ефективність і дієвість, а не кількість. При цьому він визнав, що наразі планів щодо введення обов’язкової військової служби немає.

Польща офіційно запросила у США розміщення американської ядерної зброї, подавши заявку на участь у програмі Nuclear sharing. Раніше у НАТО заявили, що наразі в плани Північноатлантичного Альянсу не входить розширення програми Nuclear Sharing, яка передбачає передачу ядерних боєголовок країнам – членам НАТО. 

 

 

Джерело