В Нідерландах картину Ван Гога за €4,5 мільйона купив власник приватного музею – Суспільство

В Нідерландах картину Ван Гога за €4,5 мільйона купив власник приватного музею - Суспільство

Фото: Тефаф

Картину відомого нідерландського художника Вінсента ван Гога «Голова дружини старого фермера з білим капелюхом»  у рамках арт’ярмарку TEFAF у Маастрихті продали за понад 4,5 мільйона євро. Як повідомляє NOS, картина була написана в 1884 році, коли художник жив у нідерландському місті Нуенен.

Художник написав картину олійною фарбою на полотні розміром 63 на 48 сантиметрів.

Роботу на продаж виставила американська галерея M.S. Рау. Новим власником є приватна особа, яка має власний музей за межами Європи, пише L1 News. Що це за музей, невідомо. Однак зазначається, що він доступний для громадськості.

Tefaf вважається одним із найважливіших арт’ярмарків у світі. Він буде тривати до четверга, 14 березня. Там представлені стенди понад 270 галеристів і антикварів із 22 країн світу.

Ві́нсент ван Гог  є нідерландським художником-постімпресіоністом, який є однією з найвідоміших і найвпливовіших постатей в історії західного мистецтва. За трохи більше як десятиліття створив близько 2100 художніх робіт, у тому числі близько 860 олійних картин, більшість з яких датовані останніми двома роками його життя. За життя ван Гог не був відомив. У 37 років, після років психічної хвороби, депресії та бідності вчинив самогубство.

У лютому Херсонський обласний художній музей імені Олексія Шовкуненка ідентифікував

90 картина, які були викрадені з музею у Херсоні та вивезені до кримського Центрального музею Тавриди.  Останніми двома ідентифікованими полотнами були роботи українського художника Данила Безуглого “Річка Псел” та картина радянського художника Віктора Циплакова “В.І. Ленін із селянами”.  У січні дві активістки руху Riposte Alimentaire кинули банки з томатним супом у картину Леонардо да Вінчі “Мона Ліза” у Луврі. Жінки зважилися на акцію протесту з метою просунути право на здорове та стійке харчування. 
Джерело