В ISW назвали причину провалу Росії на Харківщині

В ISW назвали причину провалу Росії на Харківщині

Фото: Getty Images Наслідки російських обстрілів у Вовчанську Харківської області

Обмеженість людських ресурсів не дозволила РФ досягти більш глибокого проникнення в регіоні, зазначають аналітики.

Гіпотетичний успіх росіян на півночі Харківської області зазнав провалу через передчасний початок наступальних операцій. Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Вони припускають, що російським військам вдалося застати Сили оборони зненацька і досягти тактично значних успіхів у менш захищених районах Харківської області.

В ISW нагадали, що  Державне бюро розслідувань (ДБР) України 25 травня оголосило про початок розслідування неналежної підготовки української оборони в цьому районі та залишення окремими підрозділами ЗСУ позицій у районі селища Липки та міста Вовчанськ.

У ДБР вважають, що це дозволило ворожим військам просунутися до другої лінії української оборони.

Експерти зазначають, що обмеженість людських ресурсів не дозволила російським військам досягти більш глибокого проникнення в області.

“Російське військове командування вважало, що зосередження більших сил насторожить українські війська та позбавить їх можливості провести оперативну несподіванку. Однак рішення Росії не задіювати негайно суттєві резерви, не дозволило російським військам досягти швидких успіхів та глибшого проникнення”, – мовиться в звіті.

Аналітики зазначили, що Сили оборони закріпилися на оборонних позиціях у цьому районі. Армія РФ використала свою тактичну можливість досягти відносно швидких успіхів проти позицій, які укріпили та контролюють ЗСУ.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що українським військам вдалося взяти під бойовий контроль територію прикордоння Харківської області, куди зайшли російські окупанти.

Наступ Росії на Харківщині: в ООН розповіли про трагедії мирних людей

Джерело