В Ісландії обрано нову президентку

В Ісландії обрано нову президентку

Фото: SCANPIX/AFP Галла Томасдоттір

Серед інших головних претендентів на крісло президента країни були: професор політології, комік, а також науковець та енергетики.

На виборах президента в Ісландії перемогла 55-річна підприємиця Галла Томасдоттір. Про це у неділю, 2 червня повідомила ісландська національна організація суспільного мовлення RUV.

Згідно з повідомленням Національної виборчої комісії, яка оприлюднила офіційні та підтверджені результати президентських виборів, явка виборців склала 80,8%, що стало найбільшим показником з 1996 року.

Галла Томасдоттір отримала 33,9% голосів. Вона обійшла свою опонентку – колишню прем’єрку Катрін Якобсдоттір, яка пішла у відставку в квітні, щоб балотуватися на пост президента. Вона набрала 25% голосів.

Томасдоттір змінить 1 серпня нинішнього президента Гвюдні Йоуханессона, який не брав участі у виборах.

Президент Володимир Зеленький привітав Томасдоттір з перемогою на виборах в Ісландії: “Ціную її рішучу підтримку України і розраховую на спільну роботу над зміцненням українсько-ісландського партнерства, а також над забезпеченням справедливого і тривалого миру в Європі та за її межами”.

Парламент Ісландії – Альтинг – переважною більшістю голосів схвалив резолюцію про довгострокову підтримку України на 2024-2028 роки. 

Джерело