В Європі зафіксували рекордну температуру – Суспільство

В Європі зафіксували рекордну температуру - Суспільство

Фото: pixabay.com

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) офіційно підтвердила новий температурний рекорд для континентальної Європи – 48,8°C. Про це повідомляє ВМО.

Міжнародна команда вчених-метеорологів перевірила температуру, зафіксовану автоматизованою метеостанцією в Сіракузах на італійському острові Сицилія 11 липня 2021 року. Тоді зафіксували 48,8 градуса тепла. Зазначається, що попередній рекорд для континентальної Європи – 48,0 °C – був встановлений 10 липня 1977 року в Греції. Водночас дослідники вважають, що температура продовжить зростати і в майбутньому можуть виникнути більш екстремальні ситуації.

– Екстремальні ситуації, представлені на розгляд ВМО, є “моментальними знімками” нашого сучасного клімату. Цілком можливо, навіть ймовірно, що в майбутньому по всій Європі відбудуться ще більші екстремальні явища.  Коли такі спостереження будуть зроблені, будуть сформовані нові оціночні комітети ВМО, які визначатимуть подібні явища як екстремальні, – говорить професор Рендалл Сервені, доповідач ВМО з питань екстремальних кліматичних і погодних явищ.

2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, заявили європейські вчені. Жовтень вже визнаний найтеплішим місяцем – температура повітря була на 0,40°C вища за попередній рекорд. Раніше метеорологи повідомляли, що липень 2023-го став найспекотнішим у світі за всю історію спостережень, а червень 2023 року був визнаний найспекотнішим місяцем за всю історію планети.
Джерело