В Дію добавили две услуги для переселенцев – Суспільство

В Дію добавили две услуги для переселенцев - Суспільство

Фото: t.me/zedigital

Тимчасово переміщеним особам в Україні спростили одержання відповідної довідки за допомогою сервісу “Дія”. Наразі заявку можна буде подавати одному члену за всю сім’ю, розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

– Повернули послугу для людей, які через війну змушені були покинути будинки. Доопрацювали її разом із Мінсоцполітики. Тепер реєструйте довідку та оформлюйте виплати для себе, дружини чи чоловіка та дітей у додатку Дія. Раніше кожен подавав заяву за себе, – написав він.

Також міністр уточнив, що можна буде отримувати довідку та виплати на дітей, які народилися вже після переїзду. Дані про них автоматично підтягнуть із свідоцтва про народження, нічого додатково вводити не треба. Виплати надійдуть на карту того, хто подавав одну заяву всім. Довідка про ВПО буде у “Дії”, а гроші – на карті “єПідтримка”. Сервіс доступний лише для громадян, які ще не мають довідки про ВПО, написав Федоров.

Раніше Кабінет Міністрів розширив перелік внутрішньо переміщених осіб, які матимуть право на отримання компенсації на проживання ще протягом шести місяців. Також в Україні діє закон, який сприятиме тому, щоб переселенці могли отримати пільгові кредити на придбання земельних ділянок, купівлю та будівництво житла.
Джерело