В Делавері почався суд над сином Джо Байдена – Суспільство

В Делавері почався суд над сином Джо Байдена - Суспільство

Фото: REUTERS

В американському штаті Делавер розпочався судовий процес над Гантером Байденом. Йому оголосили три кримінальні звинувачення у зв’язку з незаконним придбанням і зберіганням зброї під нібито дією наркотиків у 2018 році, пише CBS News.

54-річний син президента США спочатку прибув до суду сам, потім до нього долучилась перша леді Джилл Байден. Президент США на суді не був, але в окремій заяві висловив підтримку синові, відмовившись оцінювати судовий процес.

Справа, що розглядається – одна із двох кримінальних, відкритих проти Гантера Байдена. Іншу справу – за звинуваченням у несплаті податків – відкрили в Каліфорнії.

Гантеру Байдену оголосили звинувачення у вересні 2023 року. За всіма трьома пунктами йому загрожує максимум до 25 років позбавлення волі та штраф у розмірі 750 тисяч доларів.

Мова йде про епізод жовтня 2018 року, коли син президента США “свідомо зробив неправдиву та фіктивну письмову заяву”, купуючи револьвер Colt Cobra 38SPL: продавцеві зброї у штаті Делавер він сказав, що наркотиків не вживає.  Сам Гантер Байден винним себе не вважає.

 31 травня колишнього президента США Дональда Трампа визнали винним за всіма 34 пунктами звинувачення у фальсифікації ділової документації напередодні президентських виборів 2016 року в спробі приховати виплати зірці фільмів для дорослих.  У 2023 році Гантер Байден визнав себе винним у двох податкових злочинах та застосуванні зброї, уклавши угоду з прокуратурою.  Пізніше угода розпалась. 
Джерело