В Авдіївці залишилось 700 людей, більшість розчарувалися в росіянах – МВА

В Авдіївці залишилось 700 людей, більшість розчарувалися в росіянах - МВА

Фото: Getty Images Росіяни виганяють із жител їхніх мешканців, а в місті панує мародерство

Віталій Барабаш зазначає, що місцеві “ждуни”, що сподівалися “русского мира”, тепер вже не радіють російським “визволителям”.

Частина жителів Авдіївки залишилася в місті після його окупації ворогом. Мова про майже 700 осіб. Однак більшість з них уже розчарувалася в “русском мире”. Про це заявив начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш в ефірі телеканалу Еспресо.

“Ситуація непроста, тривають постійні перевірки. Уже минула ейфорія у більшості людей, які там залишилися, і які справді чекали росіян”, – заявив він.

За його словами, навіть ті люди, яким було байдуже, кажуть, що за України було значно ліпше.

“Тому що немає жодних ознак демократії або того, що до них прийшли “визволителі”. У перші дні окупації було багато роликів, як заходили окупанти, як їх обіймали… Ситуація кардинально змінилася, їх виганяють зі своїх будинків. У місті відбувається мародерство, розкрадається коксохімічний завод. Тобто більшість людей зрозуміли, що не того чекали”, – голова МВА.

Від початку повномасштабної війни місцева влада, волонтери та поліція пояснювали “ждунам” на прикладах Сєвєродонецька, Маріуполя, Бахмута, що нічого доброго не буде, та вони не вірили.

“У пропагандистських сюжетах знімаються одні й ті самі люди, їх близько 20. До цих людей немає поваги навіть у тих людей, які залишилися в місті. До речі, росіяни видають гуманітарну допомогу, яку ми ще завозили”, – резюмував Барабаш.

Як відомо, російська корпорація Ростєх планує використовувати промислові потужності на тимчасово захоплених територій.

Росіяни розкрадають Авдіївський коксохім – ЦНС

Джерело