Підрозділи Збройних Сил України використовують широкий спектр засобів механізованого розмінування та зарядів для пророблення проходів в інженерних загородженнях противника як вітчизняного виробництва, так і отриманих як військово-технічна допомога.
Про це в ексклюзивному коментарі для АрміяInform розповів офіцер за напрямком контрмінної боротьби управління інженерних військ Командування Сил підтримки ЗСУ майор Ігор Козик.
— Для розмінування деокупованих територій було надано машини розмінування BOZENA-2(4,5), GCS:200, HYDREMA 910, MV-4, ScanJack, HanterWolf. Для пророблення проходів в мінно-вибухових загородженнях противника — це система розмінування M58 MICLIC, інженерний танк WISENT 1 (2), M1150 Shredder, броньована машина розмінування MRAP Max Pro з начіпним мінним тралом Spark. Для обладнання мостових переходів — це мостоукладачі Biber, міст Bailey Bridge, транспортовані мостові конструкції Python, — зазначив спікер.
Також для виконання інших спеціальних робіт були отримані навантажувачі, крани та бульдозери. Але, на жаль, за словами представника Сил підтримки, машин та установок для боротьби з мінними полями, які надали Україні, наразі бракує, адже загальний обсяг замінованої росіянами території значно переважає.
— Щодо металодетекторів та міношукачів, то під час очищення територій з початку широкомасштабного вторгнення, в основному, застосовувалися прилади закордонного виробництва. Наразі до експлуатації в Збройних Силах України допущено 3 зразки металошукача (металодетектора) вітчизняного виробництва — Gauss MD, Trembita, Aider, що за своїми тактико-технічними характеристиками не лише не поступаються, а в деяких аспектах навіть перевершують закордонні аналоги, — наголосив майор Ігор Козик.
Яна Задубінна
Кореспондент АрміяInform
Залиште відповідь