Україна розпочала переговори з Румунією про безпекову угоду

Переговори України і Румунії щодо безпекової угоди. Джерело фото: president.gov.ua

На виконання доручення Президента України Володимира Зеленського Україна розпочала переговори з Румунією щодо угоди про безпекові гарантії.

На виконання доручення Президента України Володимира Зеленського Україна розпочала переговори з Румунією щодо угоди про безпекові гарантії.

Про йдеться у повідомленні Офісу Президента України.

«На полях четвертої зустрічі радників із питань національної безпеки та політичних радників лідерів держав щодо реалізації Формули миру у швейцарському Давосі українська сторона за участю керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака розпочала двосторонні переговори з державним секретарем МЗС Румунії Юліаном Фотою про укладення двосторонньої безпекової угоди», — зазначають у пресслужбі.

Переговори розпочато на виконання доручення Володимира Зеленського в межах Спільної декларації G7 про підтримку України.

Вони, як зазначається, ознаменували підвищення двосторонніх відносин до рівня стратегічного партнерства.

«Це стало логічним продовженням домовленостей за результатами телефонної розмови президентів України та Румунії від 9 січня 2024 року та кроком на виконання Спільної декларації лідерів обох держав від 10 жовтня 2023 року», — йдеться у повідомленні.

Румунія стала 9-ю країною, яка розпочала з Україною двосторонні безпекові переговори.

«Та вкотре підтвердила непохитну підтримку незалежності й територіальної цілісності нашої держави, а також її європейського та євроатлантичного шляху», — йдеться у повідомленні.

Як зазначив заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, без Румунії неможливо уявити повноцінні гарантії безпеки в Європі, зокрема в Чорноморському регіоні.

Заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький висловив подяку Румунії та румунському народові за постійну допомогу, яку відчуває Україна.

Сторони обговорили основні елементи майбутньої двосторонньої безпекової угоди та узгодили модальності подальших переговорів.

Читайте також заяву Міністра оборони України Рустема Умєрова про безпекову угоду, яку Україна днями уклала з Великою Британією.

Джерело