У Силах оборони України назвали кількість російських військових на північних кордонах

росія тримає на північних кордонах поблизу України військовий контингент чисельністю 19 тисяч осіб.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Північного напрямку Юрій Повх, передає Укрінформ.

«В межах кордону Сумської та Чернігівської областей з боку РФ зосереджено близько 19 тисяч осіб контингенту російських військ», — зазначив Повх.

За його словами, цей показник не змінювався вже протягом кількох місяців, тому говорити про те, що є ознаки створення ударних угруповань з боку ворога не доводиться.

«Це контингент, який можна охарактеризувати як війська прикриття кордону, це не ударна сила, яка спроможна здійснити прорив бойових порядків наших військ. Тому ще раз кажу — це не є ознакою створення ударного угрупування військ», — сказав Повх.

За його словами, ворог на цьому напрямку використовує ствольну артилерію, 120-мм міномети, FPV-дрони та час від часу застосовує авіацію.

«На даний час можна говорити про те, що ворог більшою мірою веде турбуючий вогонь», — зазначив речник.

За його словами, Сили оборони, які перебувають на лінії кордону, пильно несуть службу, запобігають спробам проходу ворожих ДРГ.

«Контроль над державним кордоном є постійним», — запевнив Повх.

Як повідомляла АрміяInform у жовтні 2023 року, за словами Юрія Повха, рф продовжувала тоді утримувати невеликий контингент на своїх базах на території білорусі.

Джерело