У структурі Північноатлантичного альянсу запрацювала нова Рада НАТО з оборонно-промислового виробництва

Члени Ради НАТО з оборонно-промислового виробництва. Фото: nato.int

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося перше засідання Ради Альянсу з оборонно-промислового виробництва. Про таке інформує офіційний портал НАТО.

Як зазначено у повідомленні щодо функціонування цього нового органу, Рада є ключовою частиною активізації зусиль для оборонного виробництва — як для збільшення національних можливостей для стримування та оборони, так і для поповнення запасів, які були вичерпані завдяки їх підтримці Україні.

«Надійна та гнучка оборонна промисловість сприяє зміцненню стримування та оборони Альянсу», — зазначено у повідомленні, розміщеному за підсумками даного зібрання.

Як повідомили зі штаб-квартири оборонного об’єднання, під час установчого засідання експерти Альянсу разом із Промисловою консультативною групою НАТО обговорили національні перспективи та перспективи НАТО щодо оборонно-промислового потенціалу, включаючи заходи щодо збільшення оборонного виробництва, розробки рекомендацій щодо забезпечення безпеки ланцюга постачання та тіснішої взаємодії з оборонною промисловістю. Рада звітуватиме перед Конференцією національних директорів з озброєнь (CNAD), комітетом, який об’єднує вищих національних посадових осіб, відповідальних за оборонні закупівлі в країнах-членах НАТО та країнах-партнерах.

В пресслужбі оборонного блоку нагадали, що на Вільнюському саміті 2023 року лідери Альянсу погодили План дій щодо оборонного виробництва, щоб прискорити спільні закупівлі, збільшити виробничі потужності та покращити оперативну сумісність Альянсу. Члени НАТО зобов’язуються підтримувати виробничий потенціал оборонної промисловості, необхідний у мирний час, на період криз та конфліктів.

«НАТО відіграє ключову роль як організатор і встановлювач стандартів, допомагаючи членам Альянсу узгодити свої вимоги щодо оборонних закупівель і допомагаючи промисловості зрозуміти вимоги Альянсу, щоб вони могли забезпечити стале постачання», — резюмовано за підсумками засідання Ради НАТО з оборонно-промислового виробництва.

Джерело