У Президента України опублікували указ «Про історично населені українцями території рф»

Володимир Зеленський. Кадр з t.me/V_Zelenskiy_official

У Президента України Володимира Зеленського оприлюднили указ №17/2024 «Про історично населені українцями території рф».

Документ розміщено на сайті Президента України.

Згідно з указом, рф впродовж століть систематично вчиняла і продовжує вчиняти дії, спрямовані на знищення національної ідентичності, пригноблення українців, порушення їхніх прав і свобод, у тому числі на історично населених ними землях на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей рф.

При цьому, як наголошується, рф має дотримуватись міжнародних зобов’язань щодо забезпечення українцям, що проживають на її територіях, у тому числі історично населених етнічними українцями, прав на отримання освіти українською мовою та її вільне використання, громадянських, соціальних, культурних та релігійних прав, доступу до україномовних засобів масової інформації, права на мирне зібрання.

У зв’язку із цим Володимир Зеленський, доручив Кабінету Міністрів України розробити із залученням міжнародних експертів, представників Світового конгресу українців, вчених, громадськості та внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України план дій щодо збереження національної ідентичності українців в рф, у тому числі на історично населених ними землях (на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей рф).

При цьому Кабмін має передбачити, зокрема, опрацювання питання стосовно збору та вивчення фактів і свідчень про злочини, вчинені проти українців, що проживають (проживали) на територіях росії, історично населених етнічними українцями, про політику примусової русифікації, політичні репресії та депортації щодо українців, відновлення та збереження історичної пам’яті, у тому числі щодо утворення центру із зазначених питань.

Також український уряд має передбачити активізацію роботи з протидії дезінформації та пропаганді рф щодо історії та сьогодення українців в росії та всіх поневолених нею народів із залученням вітчизняних та зарубіжних вчених, експертів, представників української громадськості за кордоном та організацій закордонних українців до підготовки та проведення заходів, спрямованих на розвінчування російських міфів про Україну.

Володимир Зеленський цим указом доручив уряду розвивати взаємодію між українцями та поневоленими росією народами.

Також забезпечити спільно з Національною академією наук України підготовку й поширення в Україні та світі матеріалів про понад тисячолітню історію українського державотворення, історичні зв’язки земель, населених етнічними українцями, з українськими національними державними утвореннями у різні історичні періоди.

Висвітлити у навчальних програмах і підручниках для закладів освіти правдивої історії етнічних українців на історично населених ними землях у межах рф.

Міністерству закордонних справ України Володимир Зеленський доручив забезпечити врахування положень цього указу під час розробки комплексної стратегії взаємодії України з українською всесвітньою спільнотою.

Як повідомляла АрміяInform, також 22 січня 2024 року Президент України Володимир Зеленський вирішив внести у Верховну Раду України законопроєкт, який передбачає запровадження в Україні інституту множинного громадянства.

Джерело