У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

Заступниця Генпрокурора Вікторія Літвінова взяла участь у пресконференції з питань реагування на сексуальне насильство в умовах війни в Україні, яка відбулася сьогодні у Києві.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

Захід організований з нагоди Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством, зумовленим війною, яким проголошено 19 червня Генеральною Асамблеєю ООН.

«Дякую кожному і кожній, хто надає нам свідчення, особливо про такі чутливі злочини як сексуальне насильство. Завдання нашої держави і суспільства – віддати належне їхній мужності та забезпечити все необхідне для зцілення від пережитих травм. Гарантувати повагу, безпеку і справедливість, на яку вони заслуговують», — наголосила вона. 

Заступниця Генпрокурора розповіла про роботу правоохоронних органів з документування злочинів СНПК в Україні та притягнення винних до відповідальності. Наразі вдалося ідентифікувати і повідомити про підозру 45 російським військовим. До суду направлено обвинувальні акти щодо 29 осіб. П’ятеро вже отримали вироки в українських судах.

Раніше АрміяInform повідомляла, що Сили оборони Півдня України повідомили про атаку рф балістикою.

Джерело