Судитимуть десятьох «освітян» з Луганщини, які навчають дітей за російськими стандартами | Кримінальні новини

Прокурори органів прокуратури Луганської області в порядку спеціального досудового розслідування скерували до суду обвинувальні акти стосовно десятьох колишніх працівників закладів освіти за фактом колабораційної діяльності.

Слідством встановлено, що фігуранти – колишні вчителі, які обіймали різні посади в навчальних закладах Луганщини, у тому числі керівні. Вони пішли на співпрацю з окупантами та навесні 2022 року стали «директорами».

Під їхнім безпосереднім керівництвом впроваджувалися російські стандарти освіти у створених «Курячівській основній школі», «Троїцькій середній школі № 2», «Хворостянівській основній школі», «Павловській школі № 12», «Бутівській середній школі», «Кабичівській загальноосвітній школі», «Муратівській школі», «Станично-Луганській гімназії с. Широкий», «Просторівській школі № 13».

Ще одна обвинувачена – колишня працівниця Новопсковського професійного аграрного ліцею. Вона отримала підвищення – обійняла посаду «заступника директора з навчально-виробничої роботи» у так званій «державній освітній установі середньої професійної освіти лнр «Новопсковський аграрний коледж».

Обвинувачені відповідали за організацію навчання за «новою» програмою. Вилучили підручники українською мовою, за їхніми дорученнями в освітніх закладах розмістили атрибутику держави-агресора, а предмети викладалися виключно російською.

Під час проведення масових заходів вони возвеличують рф та так звану «лнр», викривлюючи ставлення учнів до історичних подій та агресивно налаштовуючи їх до України.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури