Суд залишив під вартою Тандира і відхилив клопотання про відвід прокурора

Суд залишив під вартою Тандира і відхилив клопотання про відвід прокурора

Фото: Суспільне Олексій Тандир з адвокатом в залі Святошинського райсуду. Київ, 13 лютого 2024 рік

Звинувачений Олексій Тандир подав клопотання про відвід прокурора і заявив про бажання мобілізуватися.

Святошинський районний суд Києва продовжив запобіжний захід судді Олексію Тандиру, що збив на смерть бійця Нацгвардії на блокпосту в столиці. Тандир перебуватиме під вартою без права на заставу до 12 квітня. Про це повідомляють Офіс генерального прокурора та Суспільне.

Сам звинувачений подав клопотання про відвід прокурора. За його словами, він нібито ще 19 грудня він звернувся до прокурора Михайла Доманіцького. Зокрема, Тандир написав про бажання мобілізуватися.

Згідно зі статтею 616 Кримінального кодексу України – дозволяє скасувати запобіжний захід для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або зміна запобіжного заходу з інших підстав.

“Я підлягаю мобілізації. В мене військове звання. Я давав присягу. Відомо те, що я ВЛК пройшов минулого року. Тому я не розумію, які обставини вже два місяці перевіряє прокурор. От у нас є відповідь з військової частини, куди я звертався і з громадської організації. З ТЦК є відповідь. А що робить прокурор?”, – стверджує Тандир.

Зазначимо, що 26 травня 2023 року Тандир на блокпосту в Києві збив на смерть 23-річного бійця Нацгвардії Вадима Бондаренка.

Слідством було встановлено, що Тандир на момент ДТП перебував у стані алкогольного сп’яніння.

На початку серпня у ДБР повідомили, що завершили досудове розслідування стосовно ДТП з участю судді Олексія Тандира.

Згодом, 27 жовтня, Святошинський районний суд Києва продовжив на 60 діб арешт судді Олексія Тандира, який, сівши п’яним за кермо, на смерть збив нацгвардійця Вадима Бондаренка.

Нагадаємо, в грудні 2023 року повідомлялося, що Олексій Тандир одержує зарплату в Макарівському районному суді Київської області, хоча вже пів року перебуває в СІЗО.

Джерело