Суд узаконив перехід з УПЦ МП до ПЦУ

Суд узаконив перехід з УПЦ МП до ПЦУ

Фото: news.church.ua Верховний Суд вперше визнав законним перехід з УПЦ МП до ПЦУ

Представники УПЦ МП довгий час вихваляли російську агресію та розпалювали міжрелігійну ворожнечу на території України.

Верховний Суд вперше ухвалив рішення, що визнає законним перехід релігійної громади з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Про це у четвер, 4 квітня, йдеться на Facebook-сторінці Верховного Суду.

У суді повідомили, що частина мешканців села Калинівка Житомирської області вирішила добровільно змінити канонічну приналежність, перейшовши до Православної Церкви України. Однак цей крок було оскаржено в суді.

Судова палата для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду передала справу на розгляд Великої Палати ВС.

“Вирішуючи питання про межі втручання держави у право на свободу віросповідання, Велика Палата ВС як засадничим положенням керувалася тим, що завданням суду є визначення того, чи заходи, вжиті на національному рівні, є виправданими та пропорційними, а також наскільки виправданим є втручання суду у внутрішні справи релігійної громади”, – розповіли представники Верховного Суду.

У Бучанській громаді Київщини більше не залишилося церков Московського патріархату: у суботу, 10 лютого, остання православна громада УПЦ МП перейшла до Православної церкви України. 

Раніше стало відомо, що на співпраці з Росією викрито понад 60 кліриків УПЦ.

Клірика УПЦ МП засудили до 15 років тюрми за держзраду

Джерело