Суд виніс вирок коменданту катівні Ізоляція

Суд виніс вирок коменданту катівні Ізоляція

Фото: Офіс президента України Керівника донецької в’язниці Ізоляція засуджено до 15 років

Суд оголосив вирок головному кату таємної донецької катівні Ізоляція – Денису Куликовському, більше відомому за прізвиськом “Палич”.

Суд засудив до 15 років позбавлення волі керівника створеної росіянами на тимчасово окупованій території Донецької області в’язниці Ізоляція. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора в середу, 3 січня.   Коменданта Ізоляції Дениса Куліковського визнано винним в участі в терористичній організації та непередбачених законом воєнізованих збройних формуваннях, а також порушенні законів і звичаїв війни.

“Судом призначено найбільш суворе покарання, передбачене відповідними статтями Кримінального кодексу України, що інкримінувались йому – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна”, – зазначено в повідомленні.   Прокурори в суді довели, що цю в’язницю було створено для незаконного тримання військовополонених і цивільних осіб, їх катувань, заподіяння каліцтв із метою отримання свідчень про нібито вчинення ними злочинів, а також залякування та психологічного тиску.   З жовтня 2014 року до лютого 2018 року фігурант організовував обмеження волі 22 потерпілих – їх тримали в катівні Ізоляція.   Керівник в’язниці, а також за його наказом інші учасники не передбаченого законом воєнізованого формування “МДБ ДНР” застосовували до потерпілих фізичне та психічне насильство, катували, імітували розстріл. Вони завдавали їм ударів палицями по різних частинах тіла, застосовували електричний струм. Утримували потерпілих в нелюдських умовах, без харчування і води, а також можливості для справляння фізіологічних потреб та необхідної медичної допомоги.   На суді комендант Ізоляції своєї провини не визнав.

За даними Офісу генпрокурора, у в’язниці Ізоляція в різний час утримували близько 3,5 тисячі осіб, з яких 1,6 тисячі – це цивільні особи. За даними звіту Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в Ізоляції в’язнів катували й піддавали сексуальному насильству.
Нагадаємо, бойовика Дениса Куліковського (“Палич”), який керував в’язницею Ізоляцією, затримали 9 листопада 2021 року в Києві.

Джерело