Стукіт у вікно: значення прикмети за часом доби та що робити

Як відвернути негаразди в даній ситуації.

Несподіваний стукіт у вікно мало кого може залишити байдужим, особливо, якщо зовні постукали по склу вікна, яке розташоване на одному з верхніх поверхів багатоповерхівки, інформує Ukr.Media.

Такий різкий звук може налякати навіть найбільш безстрашну людину не тільки вночі, але навіть вранці і вдень.

А якщо до того ж, почувши звук і виглянувши у вікно, людина бачить, що там нікого немає і походження стуку викликає повне здивування, відразу згадуються народні прикмети, які попереджають, що це у вікно стукає біда.

Стукіт у вікно народними прикметами ніколи не пов'язувався з чимось хорошим або позитивним, це завжди обіцяло горе так само, як і ситуація, коли стукають у двері, а там нікого немає.

Найвідоміше тлумачення пророкує, що почувши стукіт у вікно, людина незабаром отримає якусь неприємну звістку, яка призведе до сумних змін у долі.

Залежно від характеру звуку, прикмета має різне значення. Так, якщо стукіт у вікно звучить голосно і наполегливо, — слід приготуватися до серйозних неприємностей в діловій і фінансовій сфері.

Протяжний стукіт у вікно або звук, що нагадує скрегіт або дряпання по склу, — прикмета до важких випробувань в особистому житті або в сфері спілкування з оточуючими людьми.

Якщо стукіт по шибці дзвінкий і уривчастий, повір'я обіцяють приголомшливі новини, які, однак, не стануть приємним сюрпризом, а спричинять за собою серйозні неприємності.

Значення і тлумачення прикмети змінюється і залежно від часу доби.

  • Несподіваний і лякаючий стукіт у вікно, що пролунав пізно ввечері, — прикмета до важкої хвороби або навіть смерті когось із близьких. Щоб уникнути сумних наслідків, в такій ситуації у жодному разі не можна дивитися у вікно і тим більше, відкривати його.
  • Якщо у вікно постукали вночі, — це знак, що потойбічні злісні духи намагаються потрапити до будинку і проникнути в тіло когось із домочадців.
  • Якщо у вікно постукали вранці, то це прикмета, що душа когось із родичів, які пішли в інший світ, повідомляє про свою появу.
  • Стукіт по шибці, що прозвучав вдень, попереджає про інтриги, плітки і пересуди, які недоброзичливці розпускають за спиною людини.

Якщо стукіт у вікно день у день звучить в той самий час, — це прикмета до непроханих і не дуже приємних гостей, візит яких напевно призведе до проблем і прикрощів.

Повір'я наших предків кажуть, що якщо чути стукіт у віконне скло під час дощу, то це знак, що починати ніяких нових справ не слід. Так вищі сили попереджають людину і її сім'ю, що вони вступили в період невдач.

Стукіт у вікно напередодні церковних свят нагадує про необхідність відвідати церковну службу і пом'янути покійних.

Часто трапляється і так, що у вікно стукає птах, і тоді значення прикмети залежить від його виду. Так, горобець, що постукав у вікно, віщує порожні клопоти. Ворона обіцяє несподівані звістки. Трясогузка обіцяє веселощі. Голуб, який стукає дзьобом у віконне скло, пророкує швидку біду, а синичка — удачу і прихильність фортуни.

Якщо ж приснилося, що стукають у вікно, то це — до отримання неприємних звісток.

Коли приснився стукіт по шибці звучить голосно і наполегливо, — наяву людина не бажає прислухатися до свого внутрішнього голосу, не звертає уваги на знаки долі.

Що робити, якщо чується стукіт у вікно

Якщо чується незрозумілий стукіт в скло, то народні повір'я рекомендують не дивитися у вікно і не відкривати його, оскільки є великий ризик впустити в будинок потойбічну сутність.

Коли стукіт припиниться, прикмети радять перехреститися, протерти скло святою водою і тричі прочитати молитву «Отче наш».

На наступний день слід відвідати храм і відстояти службу.

Щоб відлякати нечисту силу, вікно слід захистити, повісивши на нього амулет або оберіг.

У тому випадку, якщо стукіт у вікно продовжує вас турбувати, це може говорити про те, що нечисті все ж вдалося пробратися в будинок. Тоді, щоб вигнати непроханих гостей, слід звернутися до священика.

Джерело