Створив фейковий «батальйон, допомагав ухилянтам та заважав роботі ТЦК – затримано жителя Кропивницького | Кримінальні новини

За процесуального керівництва прокурорів  Кіровоградської обласної прокуратури мешканцю Кропивницького, повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та шахрайстві.

За даними слідства, підозрюваний запровадив схему перешкоджання законній діяльності працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) під час здійснення останніми мобілізаційних заходів.

За грошову винагороду  він видавав військовозобов’язаним особам посвідчення громадської організації «Міжнародна асоціація націй», в якій був засновником. За вступний внесок до «асоціації» надавав її членам статус волонтера, а також «пакет послуг», які в сукупності створювали перешкоди та перепони роботі представників ТЦК щодо мобілізації. Йдеться зокрема про обов’язкове носіння тактичної  форми  з  шевронами військового батальйону та імітації приналежності до військових формувань, хоча насправді такими не являлись.

Окрім того підозрюваний інструктував членів організації щодо спілкування з патрулями ТЦК та СП, яка, зазвичай, носила відверто конфліктний та провокативний характер.

Мета діяльності такого «батальйону» – створити у працівників ТЦК та СП хибне уявлення приналежності військовозобов’язаного до військового підрозділу та відповідно уникнути мобілізації.

Наразі вирішується питання обрання підозрюваному запобіжного заходу.

За матеріалами Кіровоградської обласної прокуратури