Створила «кадетський клас» в окупаційний школі на Запоріжжі – судитимуть псевдодиректорку закладу | Кримінальні новини

Ювенальні прокурори Мелітопольської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно освітянки з Мелітопольського району за фактом колабораційної діяльності.

Розслідуванням встановлено, що вчителька спеціалізованої різнопрофільної школи Костянтинівської сільської ради добровільно погодилась на співпрацю з окупаційною владою.

Очоливши незаконно створене агресором на базі української школи так зване «Государственное казенное учреждение общеобразовательная организация Запорожской области «Константиновская средняя общеобразовательная школа №1» Мелитопольского района», вона активно розпочала впроваджувати в навчальний процес російські освітні стандарти.

Залучившись підтримкою представників окупаційної адміністрації та росгвардійців, створила на базі навчального закладу профільний військово-патріотичний клас, розрахований на дітей підліткового віку. У цьому класі підліткам викладають військові дисципліни, вчать поводженню зі зброєю, зобов’язують ходити у військовій формі.

Його метою стали підготовка та формування позитивної мотивації учнів до подальшої військової служби в лавах армії та воєнізованих структурах країни-агресора, знищення самоідентифікації покоління українців на ТОТ, підтримка політики окупаційної влади рф.

За її вказівкою учні «кадетського класу» брали участь у пропагандистських заходах, на яких демонстрували отримані вміння з поводження зі зброєю, а також разом з іншими школярами відвідували так звані «Уроки мужності», де спотворювалась історія України та їх світогляд, тощо.

За матеріалами Запорізької обласної прокуратури