Студентів відраховуватимуть за відмову проходити базову військову підготовку — постанова уряду

Порядок проведення базової загальновійськової підготовки передбачає відрахування студентів з вишів за відмову від її проходження.

Про це йдеться в Порядку проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських, доданому до постанови Кабінету Міністрів № 734 від 21 червня 2024 року.

У Кабінеті Міністрів заявили, що базова підготовка проводиться у закладах вищої освіти усіх форм власності.

«Проходження практичної базової підготовки для здобувачів освіти чоловічої статі є обов’язковою умовою опанування відповідної освітньої програми (зокрема бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування). Відмова здобувача освіти чоловічої статі, який визнаний придатним до військової служби, від проходження практичної базової підготовки є підставою для його відрахування із закладу освіти, відповідно до законодавства у сфері освіти», — йдеться в документі.

Документом визначено, що базова підготовка включається до освітніх програм як окрема навчальна дисципліна і складається з теоретичної та практичної підготовки:

  • теоретична підготовка проводиться на другому році навчання,
  • практична підготовка проводиться після опанування теоретичної підготовки у поточному навчальному році строком до одного місяця протягом травня — жовтня за рахунок часу, відведеного на канікулярну відпустку.

Як повідомляла АрміяInform, уряд схвалив зміни до законодавства щодо ветеранських посвідчень.

Джерело