Свято Святої Трійці, що у 2019 році випадає на 16 червня.
На П'ятидесятницю не можна гуляти на самоті на природі і купатися. Будь-яка водойма — зона підвищеного ризику, так вважали наші предки! Сьогодні поговоримо про древні заборони на Трійцю, а також спробуємо вдатися в суть видатного церковного свята, інформує Ukr.Media.
Зовсім скоро настане прекрасне християнське свято Святої Трійці, що у 2019 році випадає на 16 червня. Це 50-й день після Пасхи, який припадає, як і в інші роки, на неділю.
Тому Трійця ще називається П'ятидесятницею.
Трійця оповита неймовірною кількістю традицій, ритуалів і прикмет, в яких деколи буває важко розібратися і зрозуміти, що вірно, а що ні.
Ми розповімо, як правильно відзначати день Святої Трійці-П'ятидесятниці, а також про те, чого категорично не можна робити в цей день.
Згідно з Євангелієм, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа на апостолів, які разом з Матір'ю Божою зібралися для молитви в домі на горі Сіон, зійшов Святий Дух. Це явище мало вигляд мов полум'я, що оповило апостолів, але воно не палило, а дарувало радість і умиротворення.
Раптово вони заговорили на всіх можливих мовах, щоб нести Слово Боже в маси. Далі апостоли провели хрещення майже трьох тисяч чоловік, а значить, почався процес зародження християнської церкви.
Традиційно в П'ятидесятницю згадують святу Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа. У церковній літературі говориться, що ввечері перед Трійцею на землю сходить Святий Дух. Їм освячується і благословляється все навколо, він наповнює душу людини добром, любов'ю, вірою, терпінням.
Традиції і заборони на Трійцю:
Чим пояснити цю тягу давніх віруючих до прикраси храму березовими гілками? Можливо, гілки беріз та інших дерев нагадують глибоко віруючим про діброві Мамре, де був дуб, під яким Господь у вигляді трьох ангелів Святої Трійці з'явився Авраамові. Ця діброва фігурує на троїцьких іконах.
Є й інша версія. Гілки можуть символізувати квітучу Синайську гору, на якій Господь передав Мойсею 10 заповідей. Бажання відтворити атмосферу цих світлих миттєвостей природно для кожного віруючого.
Люди у свято утримувалися від купання і в будинку — намагалися близько не підходити до води, навіть щоб просто вмитися. Заборона на миття і купання в давнину також була пов'язаний з тим, що раніше людям потрібно було докласти чимало фізичних зусиль для того, щоб здійснити обмивання (наприклад, розтопити баню). А працювати фізично в дні великих свят церква забороняє!
Однак церковні служителі стверджують, що немає і не може бути ніяких підстав не дозволяти купатися на Трійцю. Просто не варто замінювати похід до церкви і молитву пляжним відпочинком, що, безумовно, буде гріхом.
Рада:
Здавна в цей день вперше після Пасхи читається молитва «Царю Небесний». На думку священнослужителів, з цього дня ранкові та вечірні молитви починаються з читання Трисвятого. Крім того, читаються молитви пресвятої Трійці і молитва Господня.
Не забудьте помолитися.
«Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас». (Повторити 3 рази.)
«Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наша; Владико, пробач беззаконня наша; Святий, завітай і зціли немочі наша, імен заради Твого».
Також священнослужителі кажуть про те, що на Трійцю не можна слідувати поширеним прикметам і забобонам, багато з яких якраз і дають поради про те, що нібито не можна робити на Трійцю (купатися, ходити в ліс і в поле, працювати).
Залиште відповідь