Стало відомо, які хакери ГРУ стояли за грудневою атакою на Київстар – Суспільство

Стало відомо, які хакери ГРУ стояли за грудневою атакою на Київстар - Суспільство

Фото: facebook.com/kyivstar

За наймасштабнішою атакою на “Київстар”, пережитою оператором в грудні 2023 року, стояло хакерське угруповання SandWorm. Про це заявив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

За його словами, кіберфахівці та слідчі Служби безпеки України наразі збирають доказову базу на ворожих хакерів. Після проведення всіх необхідних експертиз матеріали розслідування будуть передані до Міжнародного кримінального суду у Гаазі. 

– Ми працюємо, щоб за нашим законодавством оголосити підозри, а у подальшому передати ці справи в МКС. Воєнних злочинців мають судити на міжнародному рівні! – наголосив Вітюк, додавши, що всі кібератаки по цивільній інфраструктурі мають бути визнані воєнними злочинами.

Начальник Департаменту кібербезпеки СБУ також повідомив, що СБУ проводить низку експертиз щодо уражених хакерами систем і завданих збитків. Також спецслужба спрямувала запити на отримання додаткової інформації від міжнародних партнерів.

Вітюк підкреслив, що у межах кримінального провадження ДКІБ опрацьовує всіх учасників вертикалі, які були причетні до цієї атаки.

– Відповідати за скоєне має не лише конкретний хакер, але і, як мінімум, керівник військової частини і керівництво спецслужби, яка здійснює деструктивну діяльність, – сказав він.

Атака на «Київстар» сталася 12 грудня 2023 року. Користувачі масово повідомляли про відсутність зв’язку та інтернету. Також не працював сайт оператора.  Оператор почав відновлювати сервіс голосових дзвінків 13 грудня. «Київстар» зміг відновити роботу лише 15 грудня .
Джерело