США змінюють стратегію щодо війни в Україні – ЗМІ

США змінюють стратегію щодо війни в Україні - ЗМІ

Фото: Пресс-служба президента Украины Зустріч Зеленського з Байденом у Маріїнському палаці (архівне фото)

Якщо раніше в адміністрації Байдена були зосереджені на тому, щоб вигнати росіян з України, то зараз акцент зміщується на захист території.

Офіційний Вашингтон у своїй політиці щодо війни в Україні все частіше робить акцент на тому, щоб забезпечити Україну якнайкращою позицією на “можливих переговорах” з РФ та обговорюють перехід до більш оборонної стратегії. Про це у середу, 27 грудня, пише Politico з посиланням на анонімних посадовців Білого дому та європейського дипломата у Вашинтоні.

Зазначається, що американські та європейські політики обговорюють перехід України до більш оборонної стратегії після “переважно невдалого контрнаступу”. Йдеться, зокрема, про посилення систем ППО і будівництво укріплень, колючого дроту, протитанкових загороджень і ровів уздовж кордону з Білоруссю.

“Крім того, адміністрація Байдена зосереджена на швидкому відродженні власної оборонної промисловості України для постачання вкрай необхідного озброєння, схвалити заміну якого Конгрес США ухиляється”, – йдеться у публікації.

Посадовець адміністрації Байдена пояснив, що США при цьому не відмовляють Україну від підготовки до майбутніх наступів і наголошують, що наразі ніяких переговорів із Росією не планується.

У свою чергу, європейський дипломат у Вашингтоні розповів Politico, що у ЄС також говорять про прискорене членство України в НАТО, аби “поставити українців у найкращу ситуацію для переговорів” із Росією.

Серед причин зміни такої стратегії Politico вказує внутрішньополітичну ситуацію у США (падіння рейтингів Байдена, наближення виборів у 2024 році) та Україні (тут видання пише про “спротив” Володимиру Зеленському з боку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного й мера Києва Віталія Кличка).

Також у матеріалі згадується інша побудована на джерелах стаття The New York Times про те, що російський президент Владімір Путін нібито готовий до “перемир’я”, якщо Київ і Захід визнають російськими незаконно окуповані території України.

Нагадаємо, у середу США оголосили про новий пакет допомоги Україні на 250 мільйонів доларів.

Джерело